• Historie Agentury STUDENT

  Důležitá je hlavně přítomnost naší agentury, ale ta by nebyla taková, jaká je, nebýt mnohaleté historie - Agentura STUDENT totiž patří mezi nejdéle působící pracovní agentury na trhu práce v České republice. Do obchodního rejstříku byla zapsaná 20. 03. 1997, tedy před více jak 20 lety. Fakticky ale začala působit už v roce 1992, kdy René Kuchár, tehdy student 3 ročníku VŠCHT, realizoval koncept pracovní agentury, která byla zaměřena na poskytování flexibilní pracovní síly, tehdy i dnes známější jako brigády. Název Agentura STUDENT byl použit od samého vzniku, protože drtivou většinu brigádníků tvořili studenti, často spolužáci zakladatele firmy. V současné době by se takovýto koncept jednoznačně zařadil mezi tzv. startupy, v tehdejší době, jen 3 roky od sametové revoluce, to byl absolutní krok do neznáma. Od roku 1992 do roku 1997 byla Agentura STUDENT provozována jako fyzická osoba, takže vlastní historie agentury činí dlouhých 26 let.

 • 1992

  Založení Agentury STUDENT

  Podnikání jako fyzická osoba, téměř 100% brigádníků z řad studentů VŠ. Pracovalo pár desítek brigádníků za měsíc, do 500 brigádníků za rok.

 • 1994

  První velké zakázky

  Využití poptávky po brigádnících v rámci druhé vlny kupónové privatizace a stavebního boomu, zaměstnáno za rok necelých 3 000 brigádníků. Zahájení spolupráce s velkými korporátními firmami.

 • 1997

  Vznik s.r.o., nová „revoluční“ služba pro brigádníky

  Založení společnosti s ručením omezeným Agentura STUDENT s.r.o. Zavedení bonusu denního vyplácení mezd ihned po práci, který je brigádníky vysoce ceněn dodnes.

 • 2001

  Růst, založení Asociace pracovních agentur

  V roce 2000 jsme překonali hranici 10 000 brigádníků. Agentura STUDENT s.r.o. byla zakládající člen APA – Asociace personálních agentur.

 • 2004

  Velký legislativní třesk

  Zcela nová legislativní pravidla, vznik agenturního zaměstnávání v jeho dnešní podobě, tj. dočasné přidělení zaměstnanců agentury práce k uživateli. Překonali jsme hranici 20 000 brigádníků.

 • 2005

  Dceřiná personální agentura

  S kolegy Tomášem Prajzlerem a Petrem Skondrojanisem jsme se podíleli na založení personální agentury Advanced Search, s.r.o., dnešní název Talentor Advanced Search s.r.o.

 • 2006

  Nová „revoluční“ služba pro klienty

  Realizovali jsme nový způsob zaměstnání brigádníků – Payroll Outsourcing. Některými společnostmi (pseudoagenturami) jsou pod stejným názvem nabízeny služby, což je jiná a ne zcela legální varianta poskytování zaměstnanců. Zaměstnáno přes 30 000 brigádníků.

 • 2007

  Zvýšení základního jmění

  Pro vyšší důvěryhodnost jsme navýšili základní jmění na 8 000 000 Kč, abychom před našimi klienty prezentovali naši vysokou stabilitu a jistotu spolupráce s naší agenturou.

 • 2008

  Operace „Kulový blesk 1“

  Opustili jsme kanceláře v areálu VŠ kolejí Jižní město a přestěhovali se blíže k pracovníkům, kousek od stanice metra Chodov. Zaměstnáno přes 40 000 brigádníků.

 • 2009

  Nový informační systém

  Implementovali jsme nový IS Blahovec.NET, který je pro nás dodnes nejlepším a nejkomplexnějším systémem pro pracovní agentury. Získali jsme nové technické možnosti, rozšířili spektrum služeb, zvýšili efektivitu výběru zaměstnanců. Stali jsme se členem APPS – Asociace poskytovatelů personálních služeb.

 • 2011

  Nová webová služba pro brigádníky

  Spuštění nového webového systému registrace pracovníků, rezervace a obsazování volných pozic elektronicky prostřednictvím webové aplikace eBrigady. Zaměstnáno přes 50 000 brigádníků.

 • 2012

  Nová webová služba pro klienty

  Nový elektronický systém pro naše klienty eObjednávky, který umožňuje zadávání nových objednávek prostřednictvím webového rozhraní. Je možné on-line sledování obsazení objednávek a elektronické vyplnění docházky.

 • 2014

  Operace „Kulový blesk 2“

  Další velké stěhování, tentokrát v rámci budovy o patro výše - výsledkem více jak půl roku trvající rekonstrukce jsou nové moderní kanceláře s prostornou čekárnou. Veškeré prostory včetně čekárny pro brigádníky jsou plně klimatizovány.

 • 2017

  Dále rosteme. Nové webové stránky.

  Spuštění nové webové prezentace s moderním on-line rozhraním jak pro klienty, tak pro naše brigádníky. Zaměstnáno přes 80 000 brigádníků. Dosáhneme obratu 200 mil. Kč?

fm20cmlmrht46juvpccu6qj4k1