Agentura STUDENT
Pavel Bláhovec
Zadarmo v Google play
Nainstalovat

Povinné testování před nástupem na brigádu

3.3.2021
Povinné testování před nástupem na brigádu v důsledku mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví

Povinné testování před nástupem na brigádu

V návaznosti na mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví vydaného 1.3.2021 je povinnost dodržet, aby na pracoviště docházeli pouze zaměstnanci s negativním testem na COVID-19. Test musí být doložen min. jednou za 7 dnů. To se týká i brigádníků Agentury STUDENT s.r.o.

V tuto chvíli řešíme jakým způsobem se bude postupovat u jednotlivých klientů a pracovišť. Pro tuto chvíli bychom Vás požádali a doporučili (v souladu s doporučením Ministerstva průmyslu a obchodu a Ministerstva zdravotnictví), abyste si zajistili testování prostřednictvím odběrových míst COVID – 19. Seznam je zde: https://testovani.uzis.cz/Antigen

TESTOVÁNÍ NA ODBĚROVÉM MÍSTE JE ZDARMA 1x 3 DNY

Situace je následující:

 • zaměstnanci, kteří budou mít směnu po dni 12.3.2021, tak musí mít provedený test v posledních 7 dnech.
 • test platí 7 dní od provedení. Pokud tedy půjdete na test např. 10.3., platí do 16.3. včetně. Na směnu dne 17.3. musíte mít již opět nový test a ten platí zase 7 dní.
 • bez provedeného testu nebudete vpuštěni na pracoviště.
 • pozor - samotestování není v tuto chvíli možné. Váží se k němu specifické podmínky, jejich výklad zjištujeme (např. nutnost dodat test do agentury před výkonem práce k ověření výsledku a likvidaci)

Co je třeba udělat:

 • zaregistrovat si termín na odběrném místě: https://koronavirus.mzcr.cz/seznam-odberovych-center/
 • absolvovat test (zdarma)
 • poslat výsledek na email jares@student.cz (stačí sken, přeposlání emailu z odběrného místa nebo i kvalitní fotografie mobilním telefonem). Je třeba, aby dokument obsahoval minimálně jméno a příjmení, datum narození, termín provedení a výsledek.
 • Výsledek testu:
  • negativní – můžete docházet 7 dní na brigádu.
  • pozitivní – ihned informovat agenturu na jares@student.cz , nechodit na brigádu a kontaktovat svého lékaře.

Na brigádu s sebou musíte přinést i výsledek negativního antigenního testu, pokud jej mít nebudete, nebudete vpuštěni na pracoviště. Scan pro agenturu je pouze pro zákonem dané shromažďování dat, nikoli pro vpuštění na pracoviště.

Výjimky:

 • V případě, že jste prodělali COVID, tak nemusíte být testování v době 90 dnů od pozitivního testu. Tuto skutečnost prokazujete potvrzením od lékaře. Prosím, zašlete jeho scan na jares@student.cz a noste jej s sebou na brigádu. Po uplynutí 90 dnů již budete muset být testování antigenními testy.
 • Výjimka se rovněž vztahuje na osoby, které jsou již očkované proti onemocnění COVID-19, pokud od druhé dávky (resp. od jediné, jde-li o jednodávkové očkování) uplynulo již 14 dnů, mají vystavený certifikát Ministerstva zdravotnictví a neprojevují příznaky nemoci. - v takovém případě je třeba zaslat certifikát na email jares@student.cz.
 • Ti, kteří se samotestovali např. u jiného zaměstnavatele (obdrželi sadu na samotest). V takovém případě vyplní čestné prohlášení (ke stažení zde) a zašlou nám jej - fotografii výsledku testu je třeba uchovat v telefonu a mít jí k dispozici při příchodu na pracoviště. Čestné prohlášení - odešlete na jares@student.cz

Máme zkušenost, že třeba tato odběrová místa jsou poměrně volná:

Prosím, zarezervujte si termín včas, abyste mohli na brigádu dne 13.3.2021 skutečně přijít.

Děkujeme Vám za pochopení a dodržování těchto opatření a odpovědnost vůči sobě i okolí testováním.

za tým Agentury STUDENT - František Jareš

dha124khukflktar204sbqcll5