Agentura STUDENT
Pavel Bláhovec
Zadarmo v Google play
Nainstalovat

Povinné testování před nástupem na brigádu

V návaznosti na mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví vydaného 1.3.2021 je povinnost dodržet, aby na pracoviště docházeli pouze zaměstnanci s negativním testem na COVID-19. Test musí být doložen min. jednou za 7 dnů. To se týká i brigádníků Agentury STUDENT s.r.o.

V tuto chvíli řešíme jakým způsobem se bude postupovat u jednotlivých klientů a pracovišť. Pro tuto chvíli bychom Vás požádali a doporučili (v souladu s doporučením Ministerstva průmyslu a obchodu a Ministerstva zdravotnictví), abyste si zajistili testování prostřednictvím odběrových míst COVID – 19. Seznam je zde: https://testovani.uzis.cz/Antigen

TESTOVÁNÍ NA ODBĚROVÉM MÍSTĚ JE ZDARMA 1x 7 DNŮ (PRO ANTIGENNÍ TEST) A 2x MĚSÍČNĚ U PCR TESTU 

Situace je následující:

 • test platí 7 dní od provedení. Pokud tedy půjdete na test např. 10.3., platí do 16.3. včetně. Na směnu dne 17.3. musíte mít již opět nový test a ten platí zase 7 dní.
 • bez provedeného testu nebudete vpuštěni na pracoviště.

Co je třeba udělat:

 • zaregistrovat si termín na odběrném místě (například: CovidPass - https://www.covidpass.cz/cs-CZ/chci-test/ - otevírají další pobočky (je i na Chodově) a mají volno i na druhý den).
 • absolvovat test (zdarma)
 • nahrát výsledek do mobilní aplikace (více zde) nebo poslat výsledek na email agentura@student.cz (stačí sken, přeposlání emailu z odběrného místa nebo i kvalitní fotografie mobilním telefonem). Je třeba, aby dokument obsahoval minimálně jméno a příjmení, datum narození, termín provedení a výsledek.
 • PROSÍME - Zasílejte výsledek testu den před směnou do 17:00 (o víkendu do 14:00), pokud jej do večera nedodáte, tak Vám směnu na zítřejší den můžeme zrušit.

Výsledek testu:

 • negativní – můžete docházet 7 dní na brigádu (POZOR, 1. den platnosti je den testu, tedy platnost je DEN TESTU + 6 dní)
 • pozitivní – ihned informovat agenturu na agentura@student.cz , nechodit na brigádu a kontaktovat svého lékaře.

Na brigádu s sebou musíte přinést i výsledek negativního antigenního testu, pokud jej mít nebudete, nebudete vpuštěni na pracoviště - využít můžete i fotky, co jste nahráli do mobilní aplikace. Scan pro agenturu je pouze pro zákonem dané shromažďování dat, nikoli pro vpuštění na pracoviště.

Výjimky:

1. V případě, že jste prodělali COVID, tak nemusíte být testování v době 180 dnů od pozitivního testu. Tuto skutečnost prokazujete potvrzením od lékaře. Prosím, zašlete jeho scan na agentura@student.cz a noste jej s sebou na brigádu. Po uplynutí 180 dnů již budete muset být testování antigenními testy.

2. Výjimka se rovněž vztahuje na osoby, které jsou již očkované proti onemocnění COVID-19, pokud:

 • u dvoudávkové vakcíny uběhlo od 1. dávky 22 dnů (den dávky + 21 dnů)
 • u jednodávkové vakcíny uběhlo od dávky 14 dnů (den dávky + 13 dnů)

 POZOR:

 • pokud u dvoudávkové vakcíny neobdržíte 2. dávku do 90 dnů od první dávky, tak již opět musíte na antigenní testy. 
 • u obou typů vakcín je "platnost" 9 měsíců - v tuto chvíli po 9 měsících od první dávky bude nutné jít opět na antigenní testy nebo se přeočkovat.

3. Ti, kteří se samotestovali např. u jiného zaměstnavatele (obdrželi sadu na samotest). V takovém případě vyplní čestné prohlášení (ke stažení zde) a zašlou nám jej - fotografii výsledku testu je třeba uchovat v telefonu a mít jí k dispozici při příchodu na pracoviště. Čestné prohlášení - odešlete na agentura@student.cz

Prosím, zarezervujte si termín včas, abyste mohli na brigádu přijít.

Děkujeme Vám za pochopení a dodržování těchto opatření a odpovědnost vůči sobě i okolí testováním.

Pokud máte zájem o brigády, podívejte se na sem - najdete zde brigády s nástupem od druhého dne, vhodné i pro nováčky bez zkušeností a nestudenty.

za tým Agentury STUDENT - František Jareš

i8c450cd5lpoirndtr4mo66mq5