Agentura STUDENT
Pavel Bláhovec
Zadarmo v Google play
Nainstalovat

Povinné testování před nástupem na brigádu

V návaznosti na mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví vydaného 1.3.2021 je povinnost dodržet, aby na pracoviště docházeli pouze zaměstnanci s negativním testem na COVID-19. Test musí být doložen min. jednou za 7 dnů. To se týká i brigádníků Agentury STUDENT s.r.o.

V tuto chvíli řešíme jakým způsobem se bude postupovat u jednotlivých klientů a pracovišť. Pro tuto chvíli bychom Vás požádali a doporučili (v souladu s doporučením Ministerstva průmyslu a obchodu a Ministerstva zdravotnictví), abyste si zajistili testování prostřednictvím odběrových míst COVID – 19. Seznam je zde: https://testovani.uzis.cz/Antigen

TESTOVÁNÍ NA ODBĚROVÉM MÍSTE JE ZDARMA 1x 3 DNY

Situace je následující:

  • test platí 7 dní od provedení. Pokud tedy půjdete na test např. 10.3., platí do 16.3. včetně. Na směnu dne 17.3. musíte mít již opět nový test a ten platí zase 7 dní.
  • bez provedeného testu nebudete vpuštěni na pracoviště.

Co je třeba udělat:

  • zaregistrovat si termín na odběrném místě: https://koronavirus.mzcr.cz/seznam-odberovych-center/
  • absolvovat test (zdarma)
  • nahrát výsledek do mobilní aplikace (více zde) nebo poslat výsledek na email agentura@student.cz (stačí sken, přeposlání emailu z odběrného místa nebo i kvalitní fotografie mobilním telefonem). Je třeba, aby dokument obsahoval minimálně jméno a příjmení, datum narození, termín provedení a výsledek.
  • PROSÍME - Zasílejte výsledek testu den před směnou do 17:00 (o víkendu do 14:00), pokud jej do večera nedodáte, tak Vám směnu na zítřejší den můžeme zrušit.

Výsledek testu:

  • negativní – můžete docházet 7 dní na brigádu (POZOR, 1. den platnosti je den testu, tedy platnost je DEN TESTU + 6 dní)
  • pozitivní – ihned informovat agenturu na agentura@student.cz , nechodit na brigádu a kontaktovat svého lékaře.

Na brigádu s sebou musíte přinést i výsledek negativního antigenního testu, pokud jej mít nebudete, nebudete vpuštěni na pracoviště - využít můžete i fotky, co jste nahráli do mobilní aplikace. Scan pro agenturu je pouze pro zákonem dané shromažďování dat, nikoli pro vpuštění na pracoviště.

Výjimky:

V případě, že jste prodělali COVID, tak nemusíte být testování v době 90 dnů od pozitivního testu. Tuto skutečnost prokazujete potvrzením od lékaře. Prosím, zašlete jeho scan na agentura@student.cz a noste jej s sebou na brigádu. Po uplynutí 90 dnů již budete muset být testování antigenními testy.

Výjimka se rovněž vztahuje na osoby, které jsou již očkované proti onemocnění COVID-19, pokud od druhé dávky (resp. od jediné, jde-li o jednodávkové očkování) uplynulo již 14 dnů, mají vystavený certifikát Ministerstva zdravotnictví a neprojevují příznaky nemoci. - v takovém případě je třeba zaslat certifikát na email agentura@student.cz.

Ti, kteří se samotestovali např. u jiného zaměstnavatele (obdrželi sadu na samotest). V takovém případě vyplní čestné prohlášení (ke stažení zde) a zašlou nám jej - fotografii výsledku testu je třeba uchovat v telefonu a mít jí k dispozici při příchodu na pracoviště. Čestné prohlášení - odešlete na agentura@student.cz

Máme zkušenost, že třeba tato odběrová místa jsou poměrně volná:

Praha 5 Hořejší nábřeží https://reservatic.com/cs/public_services/medical-testing-s-r-o-medical-testing-s-r-o-praha - sem docházím o víkendu, ale občas si na provedení počkáte cca 30 minut.

Letiště – https://www.ghcgenetics.cz/covid/informace-letiste/  - bez objednání 8:00 - 24:00

Prosek - https://www.covid-prosek.cz/ - lze i bez objednání

Nemocnice na Bulovce - https://reservatic.com/cs/public_services/nemocnice-na-bulovce - mají často volný termín i druhý den, chodí sem i kolega.

CovidPass - https://www.covidpass.cz/cs-CZ/chci-test/ - otevírají další pobočky (je i na Chodově) a mají volno i na druhý den.

Prosím, zarezervujte si termín včas, abyste mohli na brigádu přijít.

Děkujeme Vám za pochopení a dodržování těchto opatření a odpovědnost vůči sobě i okolí testováním.

za tým Agentury STUDENT - František Jareš

cj5t5evbi6be9atdv1dr8dnvv7